25 nisan 2005 ! 10 yıl

bu blogu açtığım zamanı hatırlıyorum. ev arkadaşım f. ile rumelihisarüstü’nde, bim marketin sokağındaki bir çatı katı dairesi olan sevimli evimizde kalıyorduk.

pembe koltuklu odamızda, lacivert el halısı seriliydi. ben ilk göz ağrım asus’u kullanıyordum. ve o zaman da çok müzik dinliyordum. f., bilim sanat vakfı’nda ibrahim kalın’ın verdiği haçlılarla ilgili seminer için ödev hazırlıyordu. on sene önce ibrahim kalın başka bir adamdı, biz de başka.

blogspot’tan bir hesap açıp adını da leylek koymuştum, çok gezelim diye herhalde. 31 temmuz 2006’da buraya taşınmışım. elbette eray’ın çok büyük desteğiyle. ve sanırım bu domain hala onun üzerine. 

 

en çok okuldan ödevlerden bahsettiğim çocukça bir eğlenceyle ya da komik dertlerle dolu bir kısmı. bir kısmı çalışmaya başka bir görev tanımıyla başladığım, günde birden fazla organizasyon tertip ettiğim, o konser senin bu festival dolaştığım ve çok yorulduğum döneme. ondan sonrası daha durağan, daha üzgün, daha az mutlu ve çok daha az yazı dolu.

şimdi terkedilmiş bir kasaba gibi görünen bequem.org, bir zamanlar linkler, commentler dolu, kodlarıyla sıkça oynanan, tasarıma dikkat edilen, başka bloggerlarla minik oyunların yapıldığı bir yerdi. kalabalıktı. benim gönül bağım, daha doğrusu hatıralarım olduğu için elbette ki hâlâ çok özel bu virane.

ama en çok da varlığının kıymetini bilemediğim, iki küsur sene önce fani dünyasının en bi güzel gününde “en kral arkadaşım, kardeşim öyle mutlu ol ki yeryüzü, gökyüzü hep gıpta etsin sana. cennet olsun iki dünyan” dediğim züleyha ile tanışmama vesile olduğu için; bu dünyada sacid gibi koca bir yürek olduğunu bildirdiği için; rabb’in rahmetiyle sırladığı ömer faruk’la az sohbet ettirmediği için; passimize tâc olan yasemin için; merve için; melda için; özgür için; yinemimerve için; portakalağacı için; devletşah için; eray için; iskender için; ve sayamadığım daha nicesiyle tanışmama vesile olduğu için, benim ben olduğum 10 seneye şahitlik ettiği için çok özel bu virane işte.

9 nisan 2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir